Konzultant

Tak tohle znáte – konzultant je v podstatě nadávka.

Mezi ajťákama má rozhodně slovo konzultant váhu idiota. Takový konzultant je často nositelem tzv. “dobrých nápadů” (blíže viz http://www.lehni-kua.cz/dobry-napady/) a nedivil bych se, kdyby si po večerech nasazoval psí hlavu, osahával hnědý kloučky a při úplňku na sebe bral podobu Kalouska.

Tak to bychom měli. Zavézt hnojem, tyhle konzultanty.

A teď to hlavní – taky jsem konzultant, kua. A nejsem tak naivní, abych si myslel, že jsem lepší než ostatní konzultanti. Ale abyste věděli – aspoň se o to snažím. A logicky zjišťuju (ne teď, už celkem dlouho), že i tahle práce se dá dělat pořádně – rozuměj: někomu přináší zřejmý neoddiskutovatelný užitek. A to užitek, který dotyčný ocení kromě proplacené faktury často i opravdovým díkem. To pak zahřeje nejenom na účtu.

Ale je to kurvadrát dřina! Dřina! Dřina!

Pokud si herdek myslíš, že si přečteš pár kapitol z učebnice a pak nastoupíš ke klientovi, kde si někdo nedejbóže přečetl ty samý kapitoly, tak jsi v prdeli jak baťa se cvičkama v Africe. Prostě je potřeba konzultovat věci, kterým opravdu rozumíš, který tě už léta živí a je to znát. Jinak se budeš od začátku jednání potit na prdeli a odneseš si místo dobrýho pocitu akorát tak hemeroidy.

Když na sobě budeš pracovat, půjde to. Bude vidět, že to umíš, budeš mít dobrý pocit z dobře provedené práce, i když se jí říká konzultant. Budeš si to užívat. A aby bylo jasno – neznamená to machrovat, znamená to brát s pokorou to, že se věci daří.

Neberte to jako motivační žvást, potřeboval jsem se jenom pochlubit 🙂

Leave a Reply