Jarní přírodní romantika

Ne, nečekejte teď nějakej čoklí výlev na téma sukýnek a análního sexu. Tenhle post bude (snad) čistý jako slovo bóží a prost všech invektiv na témata zmíněná v předchozí větě, protože jaro v přírodě na mě působí taky trochu romanticky.

Nuže…  Po nastěhování do baráku, které se událo na podzim 2014, jsem prakticky celý rok 2015 strávil odpočinkem (velkou část rekonstrukce jsem dělal sám už od r .2012), takže jsem se k nějaké péči o zahradu dostal v podstatě až letos. Vytáhl jsem v neděli sekačku a jal se s ní jezdit po zahradě jako to dělají místňáci. Tedy až do chvíle, než jsem zpozoroval hnízdící kosici: Seděla na hnízdě v thuji (to je takovej ten divnej keř, v tomhle případě cca 1m na výšku) přímo uprostřed trávníku, takže nebyla moc vidět a zpozoroval jsem ji na poslední chvíli. Těžko říct, kdo z nás dvou byl překvapený víc, každopádně to vypadalo, že mě už delší dobu pozoruje a se znepokojením konstatuje, že se k ní to monstrum přibližuje při každé otočce o kousek blíž. Musela v tu dobu být už pořádně ve stresu, neb chvilku před tím jsem sekačkou projel těsně kolem keře. Pozoroval jsem ty dvě vykulená očička plus asi 4 další zrzavé zobáčky a chvíli jsme tak na sebe upřeně zírali.

Nebudu to natahovat. Vycouval jsem i se sekačkou, pokorně ukloněný, abych budil co nejmíň rozruchu (sekačka burácela jak na lesy, ale co už) a kosice nemusela opustit hnízdo. Po chvilce sama odlítla si někam protáhnout křídla, takže jsem ještě rychle dosekal část trávníku okolo keře a nahlídnul z dálky do hnízda – 4 nazrzlí kosíci, ještě slepí, zobáčky dokořán. Za chvíli přilítla, nacpala zobáčky žížalou a opět zasedla. Prostě nádhera – jarní přírodní romantika.

Následně jsem na další části zahrady trochu rozoral starší záhon, takže kosí rodinka (střídají se tam s fotrem) má teď kam chodit na žížaly a nemá to daleko. A taky mám co pozorovat a komu fandit.

Je to prostě paráda! Sice jste se nedočkali romantickýho análního sexu, ale zase víte, že si Čokl užije i takovouhle ptákovinu 🙂

 

 

=== Edit 29.4.2016: ===

A že nekecám, tady jsou… 🙂

IMG_6777

Leave a Reply